SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Ystads IF Handboll
PASSION GLÄDJE KAMPANDA

Kontakt

Du kan kontakta oss på följande sätt:

 
Telefon: 0411-10341

 

E-post: info@yif.se

Postadress: Ystads IF Handbollsförening, Box 21, 271 21 Ystad

Kansliets besöksadress: Fridhemsgatan 32, 27139, Ystad 

Öppettider: Kl. 08:00-16:30 på vardagar. (OBS! Med anledning av Covid-19 kan våra öppettider variera något.)

 

Organisationsnummer: 848001-0381
Bankgiro: 392-4123
 
Kontaktpersoner: 
 
Andreas Narsell - klubbchef och sponsoransvarig
0411-211904
 
Ann-Christine Olsson - kassör
 
Gert Garsén - vaktmästare
0704-878543
 
Gunilla Persson (f.d. Olsen) - biljetter/säsongskort och ekonomi
0411-211961
 
Marcus Lindgren - sportsligt ansvarig herr- och pojkverksamheten
0411-211903, 0703-199411
 
Michelle Fyhr Seifert - sportsligt ansvarig dam- och flickverksamheten
0411-211902, 0706-458480
Mejladresser (funktion A-Ö)
Ackreditering: ackreditering@yif.se 
Biljetter: biljetter@yif.se
Casa Blanca, bokning: gert.garsen@yif.se
Domarkvitton: ekonomi@yif.se 
E-sport: esport@yif.se
Fakturor:
ekonomi@yif.se 
Handboll Camp: marcus.lindgren@yif.se
Jul på Högestad: julmarknad@yif.se
Kiosk för alla: kiosk@yif.se 
Kommunikation (hemsida, sociala medier): info@yif.se
Löneutbetalningar: ann-christine.olsson@yif.se
Nyheter (från YIFare till hemsidan): nyheter@yif.se
Ordförande: mats.persson@yif.se
Reklam (reklammaterial från dig som sponsor): reklam@yif.se
Seniorer, damer: michelle.seifert@yif.se
Seniorer, herrar: marcus.lindgren@yif.se
Sponsring: andreas.narsell@yif.se
Säsongskort: biljetter@yif.se
Ungdomsverksamhet, flickor: michelle.seifert@yif.se 
Ungdomsverksamhet, killar: marcus.lindgren@yif.se
Utbetalningar: ekonomi@yif.se 
Utbildning: sportsligt ansvariga michelle.seifert@yif.se och marcus.lindgren@yif.se
 
 
HUVUDSPONSORER YIF
HUVUDSPONSOR HANDBOLLSLIGAN
SPONSORER Diamant & Platina
SPONSORER
Handbollsligan centrala partners