Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Ystads IF Handboll
PASSION GLÄDJE KAMPANDA
Kontakt
Du kan kontakta oss på följande sätt:

Telefon: 0411-10341

E-post: info@yif.se

Postadress: Ystads IF Handbollsförening, Box 21, 271 21 Ystad

Kansliets besöksadress: Fridhemsgatan 32, 27139, Ystad 

Öppettider: Kl. 08:00-16:30 på vardagar.

 

Organisationsnummer: 848001-0381
Bankgiro: 392-4123

Kontaktpersoner: 

Andreas Narsell - klubbchef och försäljningsansvarig
0411-211904

Ann-Christine Olsson - kassör
0411211901

Gert Garsén 
0704-878543

Gunilla Olsen - biljetter/säsongskort och ekonomi
0411-211961

Jan "Proppen" Karlsson - utvecklingsansvarig
0706-949449

Jörgen Hansson - Kansli-, kommunikations- och evenemangsansvarig

0411-211900, 0733-340120

Marcus Lindgren - sportsligt ansvarig herr- och pojkverksamheten
0411-211903, 0703-199411

Michelle Fyhr Seifert - sportsligt ansvarig dam- och flickverksamheten
0411-211902, 0706-458480
Mejladresser (funktion A-Ö)
Ackreditering: ackreditering@yif.se 
Biljetter: biljetter@yif.se
Casa Blanca, bokning: gert.garsen@yif.se
Domarkvitton: ekonomi@yif.se 
Fakturor: ekonomi@yif.se 
Handboll Camp: jan.karlsson@yif.se
Jul på Högestad: julmarknad@yif.se
Kiosk för alla: kent.lindgren1@hotmail.se, kiosk@yif.se 
Kommunikation (hemsida, sociala medier): jorgen.hansson@yif.se
Löneutbetalningar: ann-christine.olsson@yif.se
Nyheter (från YIFare till hemsidan): nyheter@yif.se
Ordförande: mats.persson@yif.se
Reklam (reklammaterial från dig som sponsor): reklam@yif.se
Seniorer, damer: michelle.seifert@yif.se
Seniorer, herrar: marcus.lindgren@yif.se
Sponsring: andreas.narsell@yif.se
Säsongskort: biljetter@yif.se
Ungdomsverksamhet, flickor: michelle.seifert@yif.se 
Ungdomsverksamhet, killar: marcus.lindgren@yif.se
Utbetalningar: ekonomi@yif.se 
Utbildning: sportsligt ansvariga michelle.seifert@yif.se och marcus.lindgren@yif.se

 
HUVUDSPONSORER
Biljetter
SPONSORER Diamant & Platina
SPONSORER