Välkommen till Ystads IF:s Handbolls Camp 2020
Äntligen är det dags för Ystads IF:s Handbolls Camp 2020 för spelare födda 2005-2010. Anmäl dig för en fantastisk vecka fylld med träning och aktiviteter med handbollsspelare och ledare från hela Norden. Om du har tur så kanske också din idol dyker upp.
Ystads IF:s Handboll Camp startar måndagen 15 juni och pågår till torsdagen 18 juni. Vi startar klockan 09.00 och slutar cirka 16.00 varje dag.
Kostnaden för att delta är 1400kr per deltagare och då ingår: 2 träningar per dag, lunch, frukt, tröja, boll och en del andra överraskningar.
Övernattning erbjuds till grupperna födda -05, -06, -07 och -08. Då är kostnaden 2400kr och då ingår förutom ovanstående också övernattning på skola plus middag och frukost. Självklart kommer vi att ha vuxna som sover tillsammans med barnen.
Även i år erbjuder vi åldrarna -05 och -06 att anmäla sig till ett tredje träningspass på tisdagen 16.00-17.30 utan extra kostnad, då ingår också ett litet mellanmål innan träningen startar.
Antalet deltagare per grupp är begränsad. Om den grupp Du önskar anmäla Dig till är fullbokad så är Du välkommen att boka in Dig på gruppens väntelista. Skulle det sedan bli en plats över i Din grupp så kommer Du att kontaktas och erbjudas plats. Camp 2019 förbehåller sig rätten att slå ihop grupper om det är för få anmälda till någon av grupperna.
Frågor och funderingar hänvisas till camp@yif.se och anmälningar görs på via vår hemsida www.camp.acuso.se
Anmälningssidan öppnar måndag 2/12 för medlemmar i Ystads IF. (Vi ber er att inte sprida detta mail då anmälan för andra än YIF-medlemmar inte öppnar förrän 9/12.)
Med Vänliga Hälsningar
YIF Handboll Camp
MailadressFacebook: Ystads IF Handboll Camp
camp@yif.se Instagram: yifcamp
Twitter: YIF Handboll Camp